Vytvořit
poptávku

Call Centrum255 787 888

 
 
ico
 

Covid testy u letiště

Test k zájezdu pro naše zákazníky už od 490 Kč

Covid testy u letiště

Už žádné složité vyhledávání testovacího místa a nekonečné čekání na výsledek. Našim klientům v rámci zájezdu nabízíme pohodlné testování u letiště v Praze, Brně a Ostravě.

varianta testu

Kde testujeme?

Praha


Poloha: GO parking cca 2,3 km od letiště (vjezd k testovacímu stanovišti je samostatný mimo vjezd do GO parkingu)
GPS: 50.121528, 14.285528
 

Brno


Poloha: parking letimbrno.cz cca 2,5 km od letiště (vjezd na parkoviště z ulice Řípská u Renocar naproti Auto Kelly)
GPS: 49.169778, 16.686861
 

Ostrava


Poloha: parkoviště P3 přímo na letišti
GPS: 49.693609, 18.124886
   

Co vás zajímá?

Dle rozhodnutí vlády mám nárok na 2 PCR a 4 antigenní testy měsíčně zdarma. Týká se to i vašich testovacích míst?

V tuto chvíli intenzivně pracujeme na tom, abychom vám mohli nabídnout testování u letiště zdarma. Zatím je tato možnost dostupná na našem testovacím stanovišti v Praze v případě PCR testu zdarma 48+ hodin. U letiště Brno a Ostrava očekáváme možnost PCR testování zdarma 48+ hodin / na pohodu do 24 hodin na konci června.

Tyto služby mohou využít klienti, kteří mají veřejné zdravotní pojištění v ČR (2x měsíčně PO-ČT 6-15 h, PÁ 6-12 h). Na odběrovém místě předloží průkaz pojištěnce a smlouvu o zájezdu se zaknihovanou službou.
Vyhodnocení vzorku může trvat více než 48 hodin (PCR test zdarma 48+ hodin). Služba je tedy vhodná pouze pro destinace vyžadující test, jehož výsledek není starší 72 hod. V případě dotazů se obracejte na linku 1221.​

Mám zájem o PCR test zdarma. Bude mi stačit na dovolenou, když výsledek přijde až za 48 hodin

Pozor, v případě PCR testu zdarma 48+ hodin je nutné si pohlídat, zda bude výsledek testu platný v požadované lhůtě, který si stanovila vaše cílová destinace pro vstup. Vyhodnocení vzorku může trvat více než 48 hodin. Služba je tedy vhodná pouze pro destinace vyžadující test, jehož výsledek není starší 72 hodin. V ostatních případech doporučujeme využít službu PCR test na pohodu do 24 hodin nebo PCR test nejrychleji do 90 minut.

Jak službu zakoupím?

Během objednávky zájezdu stačí zaškrtnout službu dle výběru a místa testování.

Jak zjistím, zda potřebuji do destinace PCR nebo antigenní test?

Během objednávky zájezdu vám systém nabídne vhodnou variantu testu dle cílové destinace. Po návratu do ČR je potřeba PCR test.
V případě jakýchkoliv dotazů kontaktujte vašeho prodejce nebo call centrum na čísle 255 787 787.

Aktualizované podmínky vstupu do jednotlivých destinací najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí.

Mohu se nechat v rámci jednoho zájezdu testovat víckrát?

Ano. Službu je možné zakoupit až dvakrát pro každou osobu, která s námi cestuje na dovolenou – testování před odjezdem z ČR a po příjezdu do ČR.

Je testování vhodné také pro děti?

Ano. Služba je určena pro všechny naše klienty včetně dětí.

Co když se změní vstupní podmínky a testování již nebude nutné? Mohu službu zrušit?

Zakoupenou službu můžete ZDARMA zrušit do 21:00 večer den před odjezdem/příjezdem. V den odjezdu/příjezdu ani zpětně službu zrušit nelze a podléhá 100% stornu.

Kde přesně testování probíhá a jak se tam dostanu?

Praha
Testovací stanoviště se nachází na místě GO parkingu cca 2,3 km od letiště v Praze. Vjezd k testovacímu stanovišti je samostatný mimo vjezd do GO parkingu.

Je nutné zajistit si vlastní dopravu. U testovacího stanoviště je cca 40 volných míst pro parkování.

testovací stanoviště

Brno
Testovací stanoviště najdete 2,5 km od letiště Brno-Tuřany na místě parkingu letimbrno.cz. Parkování je minutu od sjezdu z dálnice D1 (Exit 201), po 300 m směr Brno-centrum je vjezd na parkoviště z ulice Řípská (u Renocar, naproti Auto Kelly).

Ostrava
Na letišti Leoše Janáčka v Ostravě se testovací stanoviště nachází na parkovišti P3.

Musím se na testování dopředu objednat?

Ano, před příjezdem na testovací stanoviště je třeba mít zarezervován datum a čas testování. Pro rezervaci se obraťte na svého prodejce. Po provedení rezervace termínu vám přijde potvrzovací e-mail na adresu uvedenou na smlouvě o zájezdu.
Prosíme, dostavte se na testovací stanoviště v dohodnutém čase, jen tak můžeme zajistit vaše včasné a rychlé odbavení. Kapacita testovacího místa je omezena.

Jak testování probíhá?

Na místě je nutné předložit doklad o zakoupení testu, který je uvedený na vaší smlouvě o zájezdu. Před odběrem doporučujeme hodinu nejíst, nepít a nekouřit a vyvarovat se tak možnosti, že výsledek bude neprůkazný a testování bude nutné opakovat. Test je proveden výtěrem z nosohltanu proškolenou osobou během pár minut.
Výsledek PCR testu obdržíte e-mailem nebo do mobilní aplikace YOTI do 90 minut (platí v případě testování v den odjezdu). Pokud testování neprobíhá těsně před odjezdem, výsledek může dorazit v průběhu několika hodin.
Na výsledek antigenního testu vyčkáte cca 25 minut.

Kdy se můžu nechat otestovat?

Praha
Testovací stanoviště je otevřeno denně od 8 do 18 hodin, některé dny je otevírací doba prodloužena od 4 do 22 hodin. Otevírací dobu si můžete ověřit na telefonním čísle 317 070 894.
Brno
Testovací stanoviště je otevřeno denně od 8 do 20 hodin.
Ostrava
Testovací stanoviště je otevřeno denně od 8 do 20 hodin.
Test je možné podstoupit na všech odběrových místech také jiný den, než je termín vašeho odletu/odjezdu (příletu/příjezdu). V případě letecké dopravy se k testování dostavte nejlépe den před odletem, v den odletu 4 a více hodiny před odletem.

Za jak dlouho a v jaké podobě dostanu výsledek testu?

Výsledek PCR testu obdržíte prostřednictvím e-mailu (s přístupem do systému laboratoře, kde si můžete certifikát stáhnout), případně i osobně přímo u testovacího stanoviště. Certifikát je možné stáhnout také na Očkovacím portálu MZČR.

  • PCR test nejrychleji za 990 Kč: výsledek obdržíte v případě testování před odletem do cca 90 minut, mimo den odletu nebo po příletu výsledek testu můžete obdržet později - v rámci několika hodin.
  • PCR test na pohodu za 290 Kč: výsledek obdržíte do 24 hodin.
  • PCR test zdarma: výsledek obdržíte za 48 hodin od dodání do státní laboratoře (nutno převést vzorek z našeho odběrového místa), test je tedy vhodný pouze pro destinace vyžadující potvrzení ne starší 72 h před vstupem.

Na výsledek antigenního testu vyčkáte cca 25 minut.
Na letišti se můžete prokazovat elektronickou verzí výsledku testu nebo si ho vytisknout (či se vrátit na testovací stanoviště a nechat si potvrzení o výsledku testu vytisknout tam). Pozor, cestující do Spojených arabských emirátů a Egypta musí mít výsledek testu vždy vytištěný. Před odletem si ověřte, jakou formu výsledku testu vaše cílová destinace požaduje.

Co když mi vyjde neprůkazný PCR test?

V případě neprůkazného výsledku PCR testu je možný placený retest (pouze u varianty "PCR test na pohodu do 24 hodin").

Co když mi vyjde pozitivní antigenní test? Má stejnou váhu jako PCR test?

V případě pozitivního výsledku antigenního testu se tato skutečnost okamžitě hlásí na hygienu a není možné odjet na dovolenou. PCR test, které by následoval, neovlivní výsledek pozitivního antigenního testu.
U antigenního testu je větší pravděpodobnost falešné pozitivity, proto doporučujeme spíše PCR metodu i v případě, že ji cílová destinace nevyžaduje, ale akceptuje.

Co když budu pozitivní a nebudu moci odjet na dovolenou? Vrátíte mi peníze?

Pokud máte od nás zakoupeno připojištění C19 či C19+, v případě pozitivního výsledku testu máte zajištěno proplacení nákladů na zájezd (spoluúčast 20 %).
Náklady na spoluúčast ve výši 20 %, které vám vzniknou při nahlášení škody na pojišťovně, vám kompenzujeme ve formě slevového kódu na nový zájezd s platností 1 rok (do stornopoplatků se nezapočítává pojištění a cena využitých testů). Podmínkou je zakoupit k zájezdu cestovní připojištění C19 či C19+ od ERV Evropské pojišťovny, zaslat písemné storno zájezdu nejpozději první den zájezdu, prokázat se potvrzením od pojišťovny o pojistném plnění a pozitivním výsledkem PCR testu z jakékoli akreditované laboratoře.
Více o pojištění C19 či C19+.

Můžu bezplatně zrušit test po příjezdu, pokud mi test před odjezdem vyjde jako pozitivní?

Pokud je zákazník otestován před odjezdem jako pozitivní a má již zaplacený test i po příjezdu, může ho bezplatně zrušit (do 21:00 večer den před příjezdem). Je třeba informovat včas prodejce, aby objednaný test zrušil a vrátil poté zákazníkovi zaplacenou částku za nevyužitý test po příjezdu.

Platí výsledek testu pouze v ČR nebo i v zahraničí?

Výsledek provedeného testu obdržíte v českém i anglickém jazyce a můžete se jím prokázat u nás i v zahraničí.

Je test spolehlivý? Kdo ho provádí?

Testy provádí certifikovaná laboratoř: NL - BioLAB s.r.o. testy FRANKD SARS-CoV-2. Jde o jeden z nejspolehlivějších testů na trhu, který je schválen Ministerstvem zdravotnictví i hlavní hygieničkou ČR. Testy mají 99% procentní spolehlivost. Při zjištěné pozitivitě odběrové místo dává kompletní informační podporu klientům, jak dále postupovat.

Jaký je telefonní kontakt na testovací stanoviště?

Praha: 317 070 894
Brno: 317 070 874
Ostrava: 317 070 875

Vyberte si dovolenou

 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace