Vytvořit
poptávku

Call Centrum800 220 800

 
 
ico
 

Fakultatívní výlety na Korfu

Korfu

 

       VELKÝ OKRUH OSTROVEM

Výlet začneme na východě ostrova prohlídkou hlavního města ostrova – Kerkyry. Projdeme se ze starého přístavu, okolo nové pevnosti, ke kostelu patrona ostrova – sv. Spyridona, na největší řecké náměstí – Spianadu, kde budeme mít čas na fotografie. Odtud se vydáme do likérky, ochutnat místní specialitu, likér kumkvat. Na ten jsou Řekové náležitě pyšní, protože ovoci kumkvatu se daří jen na Korfu. V likérce ochutnáme nejen různé druhy likérů, ale i výborné místní sladkosti, víno, ouzo nebo brandy. Z likérky pokračujeme do Paleokastritsi, která proslula zejména svým velmi členitým pobřežím s mnoha skalisky, poloostrovy, ostrovy, zálivy, divokými plážemi, oblíbenými místy na potápění a klášterem Panny Marie. V klášteře se projdeme krásnými uličkami s květinami a navštívíme malé muzeum se vzácnými ikonami, kněžskými rouchy, velrybími kostmi a uvidíme i obrovskou mušli (větší než 1 metr). Dámy by v kostele měly být zahaleny od ramen po kolena, nevezmete-li si s sebou např. šátek, bude vám u vstupu vhodná látka k zahalení zapůjčena.

V Paleokastritsi na chvíli vyměníme autobus za lodičky, proplujeme asi 40 minut dlouhým lodním výletem nejkrásnějšími vodami ostrova a budeme se kochat výhledem po okolí. Plavba je o to zajímavější, že plujeme podél pobřeží, poblíž podmořských skal a jeskyní Palekastritsi (Nafsičina jeskyně, jeskyně sv. Mikuláše, Modré oko). Chcete-li ochutnat typickou řeckou kuchyni, možnost budete mít právě zde, ve vyhlášené místní taverně (oběd není zahrnut v ceně výletu, neboť není možné vyhovět chutím všech klientů; zvolíte-li mořské plody či oblíbené domácí sofrito, je tedy jen na vás).

Z předposlední zastávky, vyhlídky Bella Vista (cca 600 m. n. m), se nám naskytne dechberoucí výhled na celou oblast pod ní; a na závěr ve starobylé vesničce Makrades u babky kořenářky ochutnáme výrobky místní výroby (např. fíkovou marmeládu, olivový likér nebo mandlový med).

Chcete-li vidět i ochutnat kus typického Řecka, je tento jedinečný výlet s česky mluvícím průvodcem určen právě Vám!

S sebou: fotoaparáty/kamery + 10 €/ loď.

Cena: 1 090 Kč, dítě do 12 let 590 Kč

 

Fakultativní výlety - Řecko - Korfu      Fakultativní výlety - Řecko - Korfu

 

      PAXOS, ANTIPAXOS

Navštivte s námi dva jižní Jónské ostrovy. Antipaxosu se právem říká „evropský Karibik“, neboť je pokryt jemným bílým pískem, který v kombinaci s modrým mořem vytváří zátoku s úžasnou tyrkysovou barvou. Po vyplutí z Kerkyrského přístavu z moře uvidíme obě benátské pevnosti, poplujeme směrem na jih kolem letovisek Benitses, Lefkimmi nebo Kavos a na ostrově Paxos budeme moci obdivovat zvláštní „modré jeskyně“. Loď cca na 20 minut zakotví několik desítek metrů od ostrova Antipaxos v úžasné zátoce, kde se vykoupeme. Poté poplujeme do Gaiosu – hlavního města ostrova Paxos, kde budeme mít dvě hodiny na prohlídku historického centra města, na posezení v některé z místních taveren nebo kavárniček nebo na nákup suvenýrů. Na ostrovy jezdí 2 společnosti, jejichž celodenní lodní výlet se liší místem vyplutí (Korfu x Benitses).

Cena: 1 190 Kč, dítě do 12 let 590 Kč

 

      

 

       ALBÁNIE

„Hlavní město“ albánského jihu – Agia Saranda, je rychle se rozrůstající a expandující letovisko, připomínající americké Miami. Vzrostlé palmy, nové hotely a banky, písčité pláže a malebná promenáda, to vše dělá z tohoto střediska „západní“ turistickou špičku Ablánie. Saranda však kontrastuje s albánskou vesnicí – po občanské válce zbylo v Albánii přes 2 a půl milionu bunkrů, z nichž některé jsou viditelné z prašných cest, kterými budeme projíždět na Burtini. Tyto vykopávky 5 tisíc let starého města jsou od roku 1997 zařazeny do seznamu Světového kulturního dědictví UNESCO. Uvidíme např. starověké divadlo (postaveno ve 3. st. př. Kr.), římské lázně, klášter, křtitelnici atd. Poté navštívíme muzeum s artefakty ze 3. tisíciletí před n. l. Město je neuvěřitelně zachovalé a jeho prohlídka nadchne nejen zájemce o historii; z vrcholu poloostova je překrásný výhled na celou oblast, butrintské jezero i protilehlý akvadukt. Před zpáteční cestou do přístavu bude ve městě Agia Saranda přestávka na oběd (zahrnut v ceně) a volno na prohlídku tohoto krásného a rychle se rozvíjejícího střediska. Agia Saranda se pyšní titulem „300 slunečných dní v roce“. Program výletu: autobusový transfer z hotelu do hl. města, v Kerkyře celní prohlídka, vyplutí do Sarandy. V místní kavárně přestávka na občerstvení a toaletu, autobusový transfer do Butrinti, prohlídka vykopávek, návštěva muzea, transfer zpět do Sarandy, oběd a přestávka na prohlídku města. Celodenní poznávací výlet s anglicky, rusky či německy mluvícím průvodcem, doporučujeme!

Cena: 1 890 Kč, dítě do 12 let 990 Kč

 

Minimální počet osob nutných k realizaci zájezdů je 15 osob. Nabídka výletů i cen je pouze orientační a může se během sezony změnit. Fakultativní výlety nepořádá CK ITS BILLA TRAVEL s.r.o., ale místní poskytovatelé. Případné stížnosti je nutné řešit neprodleně na místě. Výlety jsou pořádány v doprovodu místního průvodce, není-li uvedeno jinak.

Klient je povinen si před výletem sám na recepci objednat buzení, snídaňový balíček a pozdní večeři. Cestovní kancelář neručí za kvalitu videokazet, CD a dalších nahrávek zakoupených při fakultativních výletech a nedoporučuje vůbec je zakoupit.

 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace