Vytvořit
poptávku

Call Centrum800 220 800

 
 
ico
 

Fakultativní výlety na Kosu

 

Kos

 

      VÝLET PO OSTROVĚ (CELODENNÍ VÝLET)

V průběhu celodenního výletu poznáte nejzajímavější místa na ostrově. Nejprve navštívíte Asklepeion, léčebné centrum využívající k léčbě metod otce medicíny Hippokrata. Z Asklepeionu bude Vaše cesta pokračovat do vesnice Zia položené v úpatí hory Dikaios, která je 846 metrů vysoká. V této typické řecká vesničce s malými bílými domy a obchůdky můžete zakoupit typické ručně vyráběné suvenýry, budete mít i možnost vyfotografovat si krásný výhled z vesnice na Tigaki a Marmari. Z vesnice Zia budeme pokračovat do vesnice Antimahia v centru ostrova, kde uvidíte větrný mlýn. Po Antimahii navštívíme Kefalos, což je poslední vesnice na jihu ostrova s panoramatickým výhledem přes záliv Kamari. Z Kefalosu pojedeme do Kamarského zálivu na oběd (který není v ceně). Zde budete mít možnost zaplavat si na krásné pláži Kamari. Na cestě zpět navštívíme Kardamena, druhou největší turistickou oblast ostrova. Zde budete mít čas na procházku malými uličkami vesnice.

Cena: 990 Kč, dítě 2-12 let 490 Kč

Fakultativní výlety - Řecko - Kos      Fakultativní výlety - Řecko - Kos

 

      TURECKO - BODRUM (CELODENNÍ VÝLET)

Dovolená na Kosu není kompletní bez návštěvy blízké Asie a samozřejmě Turecka. Po vyzvednutí z vašeho hotelu pojedete do přístavu na Kosu. Po celní kontrole se dostanete na palubu lodi a po 45 minutách připlujete do Bodrumu. Bodrum je malé město s velmi hezkým přístavem a letitou historií. Z přístavu pojedeme na vyhlídku za městem, kde bude panoramatický výhled na přístav a pláž Bodrum. Průvodce Vám objasní vše o historii města a poté budeme pokračovat návštěvou velkého zlatnictví, kde můžete vidět výrobu šperků. Autobusem se vrátíte zpět do města kdykoliv budete chtít a poté máte volný čas na jídlo, nakupování, nebo také návštěvu pevnosti v přístavu Bodrum. V 16:00 se vrátíme na loď zpět na Kos. Za 45 minut jste zpět na ostrově, kde čeká na Váš příjezd autobus, aby Vás zavezl do hotelu. Nezapomeňte cestovní pas. Cena nezahrnuje přístavní taxu v Bodrumu.

Cena: 990 Kč, dítě 2-12 let 490 Kč

      

 

      PLAVBA NA TŘI OSTROVY

Celodenní výlet, který vás zavede na ostrovy Pserimos, Plati a Kalymnos. Budete mít čas na koupání v křišťálových vodách, opalování a relaxaci. V Pothia, hlavním městě Kalymnosu, navštívíte dílnu na zpracování mořských hub. V ceně výletu je zahrnut oběd.

Cena: 1 390 Kč, dítě 2-12 let 690 Kč

      NISSYROS (CELODENNÍ VÝLET)

Jeden z nejznámějších ostrovů souostroví Dodecanese je ostrovem vulkánů. Budete vyzvednuti z hotelu a odvezeni autobusem do přístavu Kardamena. Po cestě lodí (asi 1 hodina) se dostanete do přístavu na ostrově Nissyros, odkud se po krátké cestě autobusem dostanete až k sopce. Průvodce vám objasní vše o sopce a také historii ostrova. V kráteru sopky ucítíte sílu lávy hřmící pod Vašimi nohami. Svědkem jsou bublající jezera bahna a stříkající gejzíry. Budete si myslet, že okolo Vás je měsíční krajina. Při návratu do přístavu budete mít možnost navštívit město Mandraki s úzkými uličkami a uvidíte modře a bíle malované domy. Po krátké procházce můžete navštívit Pangia Spiliani, jeden z nejkrásnějších klášterů. Cestou zpět do města budete mít dostatek času na oběd a na něco k pití (není zahrnuto v ceně). Okolo 16:00 hodiny se dostanete zpět lodí do Kardamena, kde čeká na Váš příjezd autobus, aby Vás odvezl do hotelu.

Cena: 1 090 Kč, dítě 2-12 let 590 Kč

Fakultativní výlety - Řecko - Kos      Fakultativní výlety - Řecko - Kos

 

      PLAVBA RYBÁŘSKOU LODÍ

V dopoledních hodinách vás autobus zaveze do městečka Kefalos, kde se nalodíte. V průběhu plavby se dozvíte mnoho zajímavých informací o rybaření a o rybách, které bude posádka lodi lovit. V rytmu řecké hudby si vychutnáte tradiční řecký alkoholický nápoj ouzo, řecké víno, salát, souvlaki nebo sýr feta. Na oběd zastavíme u malé soukromé pláže, kde poobědváte ulovené ryby, které vám budou připraveny typickým řeckým způsobem. Po obědě bude čas na odpočinek u pláže. Návrat do Kefalosu odkud vás bude čekat cesta autobusem zpět do hotelu.
Cena: 1 390 Kč, dítě 2-12 let 690 Kč

      


 

Ceny jsou orientační a během sezóny se mohou měnit. Výše uvedené ceny nezahrnují vstupy.

Klient je povinen si před výletem sám na recepci objednat buzení, snídaňový balíček a pozdní večeři. Cestovní kancelář neručí za kvalitu nahrávek zakoupených při fakultativních výletech a nedoporučuje vůbec je zakoupit.

 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace