Vytvořit
poptávku

Call Centrum800 220 800

 
 
ico
 

Fakultativní výlety na Turecké riviéře

       KAPPADOKIA (DVOUDENNÍ VÝLET)

Výlet je možné absolvovat ze všech oblastí
Před mnoha miliony let došlo k jedné z největších tektonických katastrof na naší planetě v pohoří Erciyes. Toto pohoří a stovky kilometrů okolního zemského povrchu pokryly přívaly lávy. Vydejte se s námi na výlet, během kterého budete stát přímo proti osmému divu světa – Kappadokii. Pojďte se podívat na obrovský zázrak, který je kombinací nejšílenější hry přírodních sil se vznešenou elegancí práce lidských rukou. Navštívit Kappadokii je zážitek na celý život. Je to jako prolétnout se s hrdličkou na modré obloze mezi bílými obláčky a vzápětí klesat střemhlav do nekonečné záhady pyramid. Uvidíte podzemní město ukryté v množství obrovských bílých lávových stěn připomínající komíny pozakrývané hřibovitými kloboučky. Působivý vulkán v Kappadokii se díky šikovnosti lidských rukou stal domovem prvních křesťanů v Anatólii. Ti se hloubili svoje domovy a chrámy do měkkého vápence a zdobili je freskami živé barvy. Tyto máte možnost vidět v muzeu pod širým nebem – Goreme. V současnosti se v Kappadokii nachází dvě kompletní podzemní města, které jsou dnes známé výrobou kvalitního vína, čímž dávají této zajímavé oblasti další jedinečný rozměr. Kappadokie je místo, které se určitě vyplatí navštívit. Během výletu se zastavíme i v Karavansarayi. Mohli bychom ho nazvat i středověkým „motorestem“, protože se nachází na známé Hedvábné a Jantarové cestě. Navštívíme i místní výrobnu keramiky a město Konya, kde se podíváme na mauzoleum fi lozofa Mevlana. I přes to, že tento významný člověk žil převážně v muslimském světě, nebyl ortodoxní muslim. I když byl koránu oddaný, sám šířil nekonečnou náboženskou toleranci, pozitivní myšlení, dobrotu, dobrosrdečnost a lásku. Věřil, podobně jako jeho následníci, že všechna náboženství jsou svým způsobem pravdivá.
Cena: 125 EUR

       
 

      PAMUKKALE - BAVLNÍKOVÝ HRAD

Výlet je možné absolvovat ze všech oblastí
Pod řetězcem zvlněných horských hřebenů se z dálky jasně objevuje bílá stráň. Když se přiblížíme, postupně se nám otevře panorama obrovských kaskád a nádherných vodopádů z vápencových usazenin. Tyto usazeniny už tisíce roků vyplavují na povrch teplé prameny. Každý, kdo navštíví toto úžasné místo, hned pochopí, proč dostalo název Pamukkale neboli Bavlníkový hrad. Pohled na překrásné zářivě bílé terasy a vodopády, které tvoří voda jedinečného chemického složení, zanechá neopakovatelný dojem v každém návštěvníkovi. Během koupele v Kleopatřině bazéně budete mít možnost na vlastní kůži si vyzkoušet obrovskou sílu těchto termálních pramenů. Na vršku nad Bavlníkovým hradem Pamukkale a v jeho okolí se v areálu národního parku nachází ruiny římského antického města Hieropolis. V dávných dobách bylo v širém okolí známé svými ozdravovacími koupelemi. Založil ho v roce 190 př. n. l. král Pergamon. Během výletu si právě na příkladě tohoto místa utvoříte obraz o tom, jak kdysi vypadala a žila antická metropole.
Cena: 65 EUR

Fakultativní výlety - Turecko - Antalya      Fakultativní výlety - Turecko - Antalya

 

      LODNÍ VÝLET MANAVGAT A MĚSTEČKO SIDE

Výlet je možné absolvovat z oblasti Alanya, Side, Belek
Oddychová plavba po zelené řece plné nádherných zákoutí. Nevšední výlet lodí, kde zažijete množství neočekávaných překvapení – rybí farmu, pelikány,… Budete však mít i jedinečnou možnost plavit se na lodi po řece při moři, které je oddělné od řeky jen pásem pískovém pláže a koupat se na střídačku ve sladké vodě a vzápětí v Středozemním moři. Mezitím lodní kuchař připraví na oběd čerstvé grilované ryby s chutnými přílohami. Součástí výletu je i návštěva nádherného Manavgatského vodopádu a malebného antického městečka Side, kde budete mít individuální volno na prohlídku.
Cena: 42 EUR

       

 

      PERGE - ASPENDOS - KURŠUNLU

Výlet je možné absolvovat ze všech oblastí
Perge – místo, které osídlili Chetité okolo r. 1500 před Kristem. Je vzdálené 18 km od Antálie. Hovoří se, že tato oblast byla nejstarším osídleným regiónem v Pamfýlii. Také se traduje, že v období největší slávy tohoto města ho navštívil i apoštol Pavel. Antický původ Perge připomínají zbytky starověké tržnice, helénské a římské brány, kolonádová ulice, římské koupele a gymnázium (antická tělocvična). Nachází se tu i další historické památky, které se určitě vyplatí vidět – monumentální fontána, akropole, divadlo a antický stadion. Aspendos je další antické město, které se nachází na východ od Antálie. Zdejší starověké divadlo má kapacitu 15 000 míst a kromě toho, že je jediným z nejstarších divadel na světě vůbec, je ze všech divadel v Malé Asii nejzachovalejší. Architektem této unikátní stavby byl Zenon. Ještě i v dnešní době se toto místo využívá na různé kulturní příležitosti – koncerty populární hudby, představení folklorních souborů apod. Kromě nádherných galérie a pódia sehrává důležitou úlohu i vynikající akustika tohoto divadla, tradiční pro stavby tohoto druhu v období antiky. Poslední zastávkou našeho výletu bude krátký oddych u vodopádu Kuršunlu.
Cena: 50 EUR
 

      RAFTING

Výlet je možné absolvovat ze všech oblastí
Dopřejte si adrenalin splavováním bílých peřejí turecké řeky Kopulu Kanyon, která si divo ce razí cestu mezi útesy pohoří Taurus. Zažijete jedinečnou a nevšední přírodní scenérii během vzrušující jízdy na desetimístném raftu zmítaném vlnami horské síly. Po splutí si oddechneme pod přístřeškem v přípravném kempu, pochutnáme si na obědě ve stylu barbecue a potěšíme se fotografickými momentkami z raftu, které pro Vás vyrobili profesionální fotografové během plavby. Nezapomeňte na plavky, ručník a přezuvky.
Cena: 35 EUR

Fakultativní výlety - Turecko - Antalya       Fakultativní výlety - Turecko - Antalya

      GREEN KANYON

Výlet je možné absolvovat z oblastí Alanya, Side, Belek
Výlet do překrásného prostředí u přehrady Oymapinar v zákoutí obestřeném ze všech stran lesy. Na této přehradě v části Green Kanyon (Zelený kaňon) budete relaxovat při plavbě výletní lodí. Tato panenské část tureckého vnitrozemí nedaleko města Manavgat byla veřejnosti zpřístupněna teprve nedávno, dříve byla možnost návštěvy pouze se zvláštním povolením.
Cena: 60 EUR

 

      JEEP SAFARI

Výlet je možné absolvovat z oblastí Side, Belek, Kemer
Zveme Vás na dobrodružnou jízdu jeepem do nádherné přírodní scenérie pohoří Taurus, které povede i přes typické turecké horské dědinky, kde jakoby se zastavil čas. Vychutnejte si střetnutí s nomády a jejich kulturou, radost z divoké jízdy a dobrého jídla nakonec. Plnými doušky se nadýcháte čerstvého horského vzduchu, zabavte se a objevte tajemnou krásu pohoří Taurus. Držitelé řidičského průkazu mají možnost jeep sami řídit.
Cena: 35 EUR
 

      DELFINÁRIUM

Výlet je možné absolvovat ze všech oblastí
Nenáročný výlet pro malé i velké do místního delfinária. Shlédnete program s vystoupením tuleňů a delfínů pod vedením zkušených cvičitelů. Je-li Vaším snem si s delfínem zaplavat, zde si ho můžete splnit. Rovněž je možné nechat se s delfíny vyfotit profesionálním fotografem.
Cena: 35 EUR
 

      MYRA A KEKOVA

Výlet je možné absolvovat z oblasti Kemer
Jestlipak víte, že sv. Mikuláš se narodil na území současného Turecka? Na výletě který Vás zavede do překrásné oblasti na jih od města Antalya budete mít možnost navštívit kostel sv. Mikuláše, antické město Myra a absolvovat nezapomenutelnou projížďku lodičkou po moři, kde na dně jsou zatopené zbytky antického města Kekova.
Cena: 49 EUR
 

      PHASELIS ULUPINAR TAHTALI

Výlet je možné absolvovat z oblasti Kemer
Příjemný výlet spojený s antikou a koupáním. Nejprve si prohlédnete pozůstatky antického města Phaselis, ktere je na břehu moře a máte zde i možnost se vykoupat. Následuje cesta k lanovce Tahtali, která se nachází v nadmořské výšce 2365m, kde se můžete svézt. Posléze jedete do oblasti Ulupinar do příjemného prostředí u řeky na výborný oběd.
Cena: 36 EUR
 

      HAMAM (TURECKÁ KOUPEL)

Výlet je možné absolvovat ze všech oblastí
Hamam anebo Turecká koupel je něco, co v Turecku jednoduše musíte vyzkoušet. Je to místo pro úplnou očistu těla i mysli. Postará se o Vás masér, kterého místní obyvatelé zvou telak. Na úvod telak použije kese (houbičku), kterou Vám dokonale vymasíruje tělo a zbaví ho starých, už odumřelých kožních buněk. Zároveň Vám promasíruje pokožku, aby se prokrvila. Potom pokračuje v masáži mýdlovou pěnou, což je v podstatě očistná masáž. Když se po ní ponoříte do chladné vířivky, budete mít pokožku jemnou jako miminko a zatoužíte oddychnout si zakrytí dekami na připraveném lehátku. Na závěr, jestli si přejete, Vám ještě mohou udělat olejovou masáž. Jestli chcete zažít pocit znovuzrození, neváhejte a vyzkoušejte hamam.
Cena: 25 EUR
 

      POTÁPĚNÍ

Je možné ve všech oblastech
Turecko je krajina mnoha zajímavostí a jednu z nich můžete obdivovat i pod mořskou hladinou. Neuvěřitelně bohatá fauna a flóra podmořského světa bude pro Vás určitě zdrojem nezapomenutelných zážitků. Máte možnost využít profesionální vybavení zdejších potápěčských center a služeb zkušených instruktorů, kteří Vám ukáží nejhezčí a nejzajímavější místa v této oblasti. Naše nabídka platí nejen pro potápěče se zkušenostmi, ale i pro úplné začátečníky a nadšence tohoto fantastického sportu.
Cena: 60 EUR
 

Děti do 3 let zdarma, děti 3–12 let mají 30% slevu z ceny za dospělou osobu. Minimální účast pro konání výletů je 6 osob. Nabídka výletu i cen je pouze orientační a může se během sezony změnit. Fakultativní výlety nepořádá CK ITS BILLA TRAVEL s.r.o., ale místní poskytovatelé. Případné stížnosti je nutné řešit neprodleně na místě. Výlety jsou pořádány vdoprovodu místního průvodce, není-li uvedeno jinak.

Klient je povinen si před výletem sám na recepci objednat buzení, snídaňový balíček a pozdní večeři.Cestovní kancelář neručí za kvalitu videokazet, CD a dalších nahrávek zakoupených při fakultativních výletech a nedoporučuje vůbec je zakoupit.

 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace