Vytvořit
poptávku

Call Centrum800 220 800

 
 
255 787 787
ico
 

Podmínky vstupu pro dovolenou na horách

Podmínky vstupu a návratu pro dovolenou na horách 2021

Ztrácíte se v neustále se měnících podmínkách vstupu do jednotlivých zemí a nepřehledných mapách Ministerstva zdravotnictví? Podívejte se na naši tabulku zemí s ikonkami semaforu, který přehledně vyobrazuje podmínky cestování.

Země

Vstup do země

Podmínky vstupu

Podmínky návratu do ČR

Itálie

Potvrzení o negativním výsledku testu na COVID-19 ne starší 48 h (PCR či antigenní)
Vyplnění vstupního formuláře

Vyplnění elektronického příjezdového formuláře před návratem
PCR test na COVID-19 do 5 dnů či karanténa*

Rakousko

Do min. 24. 1. 2021 povinná 10denní karanténa, po 5 dnech možné podstoupit test na COVID-19 (PCR či antigenní - formou výtěru z nosohltanu)

Povinnost elektronické registrace (vyjma osob, jež nepodléhají testu/karanténě) a předložení potvrzení (vytištěné/v mobilu) případné kontrole

Vyplnění elektronického příjezdového formuláře před návratem

PCR test na COVID-19 do 5 dnů či karanténa*

Švýcarsko

Povinná 10denní karanténa

Vyplnění elektronického příjezdového formuláře před návratem
Test na COVID-19 do 5 dnů či karanténa

Francie

Test na COVID-19 (PCR či antigenní - formou výtěru z nosohltanu) je pouze doporučený Návrat bez omezení pro české občany.

Slovinsko

Potvrzení o negativním výsledku PCR testu na COVID-19 ne starší 48 h nebo antigenního testu (formou výtěru z nosohltanu) ne starší 24 h

Vyplnění elektronického příjezdového formuláře před návratem
PCR test na COVID-19 do 5 dnů či karanténa*

Slovensko

Potvrzení o negativním výsledku testu na COVID-19 ne starší 72 h (PCR či antigenní - formou výtěru z nosohltanu)

Vyplnění elektronického příjezdového formuláře před návratem
PCR test na COVID-19 do 5 dnů či karanténa*

Německo

Turistické cesty nejsou možné. Lockdown a zákaz provozu ubytovacích zařízení platí do 14. 2. 2021.

Vyplnění elektronického příjezdového formuláře před návratem
PCR test na COVID-19 do 5 dnů či karanténa*

Bulharsko

 

Návrat bez omezení pro české občany

Andorra

Potvrzení o negativním výsledku testu na COVID-19 ne starší 72 h (PCR či TMA)

Vyplnění elektronického příjezdového formuláře před návratem
PCR test na COVID-19 do 5 dnů či karanténa*

Maďarsko

Zákaz vstupu do 1. 2. 2021

Vyplnění elektronického příjezdového formuláře před návratem
PCR test na COVID-19 do 5 dnů či karanténa*

Cesta je možná

Cesta je možná, ale podléhá karanténě nebo testu

Cesta není možná nebo není povolená za účelem turistiky

 

Test k zájezdu

*Výsledek testu je nutné oznámit místně příslušné krajské hygienické stanici. Povinnost podrobit se na vlastní náklady testu na COVID-19 lze splnit také předložením negativního výsledku RT-PCR testu, který byl proveden v členském státě EU a není starší než 72 hodin (předkládá se ihned po vstupu na území ČR krajské hygienické stanici). Výjimku z testování mají osoby mladší 5 let.

 

Opatření v lyžařských střediscích a stav v zemi

Švýcarsko

Lyžařské areály v kantonech Graubünden, Wallis a Bern zůstávají v provozu. Tranzit do Švýcarska přes Německo (bez povinnosti vyplnit formulář) i Rakousko (pouze s vyplněným formulářem - ke stažení v AJ a NJ) je i nadále možný – musí ovšem proběhnout do 24 hodin.

Přijatá opatření

  • Počet skipasů k prodeji na jednotlivé dny je omezen, ověřte si předem, zda jsou skipasy ještě k dispozici.
  • Uzavřené kabinky lanovek smí přepravovat pouze 2/3 kapacity osob.
  • Povinnost nosit roušku platí v lanovkách, na vlecích, ve frontách i v hromadné dopravě (při pobytu v přírodě, včetně lyžování, nejsou roušky požadovány).
  • Obchody a provozovny volnočasových aktivit mohou být s platností až do 22. 1. 2021 otevřené pouze do 19 h, v neděli a o svátcích zůstanou zavřené.
  • Časově omezená otevírací doba do 19 h se netýká kantonů s dobrou epidemiologickou situací - Fribourg, Ženeva, Jura, Obwalden, Vaud, Neuchâtel, Wallis - zde je otevírací doba prodloužena až do 23 h.
  • Restaurace jsou od 22. 12. 2020 do 22. 1. 2021 uzavřeny, take-away a donášková služba nadále funguje, stejně tak hotelové restaurace pro hotelové hosty (max. 4 osoby u stolu - neplatí pro rodiny s dětmi). Výjimka: restaurace v kantonech Wallis, Waadt, Neuenburg a Freiburg se uzavírají až 26. 12. (pro vstup je nutné se zaregistrovat přes aplikaci SocialPass).
  • Diskotéky a kluby zůstávají i nadále uzavřené.
  • Soukromé akce mají omezený počet účastníků na 10 osob z max. 2 domácností.

Rakousko

Rakouská vláda se rozhodla rozšířit stávající omezení do 7. 2. 2021. Poté by mělo dojít k postupnému uvolňování. Restaurace a hotely však budou dle aktuálních informací uzavřené až do konce února. V polovině února dojde k opětovnému vyhodnocení situace. Lanovky v lyžařských střediscích se sice rozjely již 24. 12. 2020, kvůli přijatým opatřením však zatím prakticky pouze pro místní obyvatele.

Všechny klienty, kteří mají zakoupen zájezd do Rakouska v období do 28. 2. 2021, budeme v návaznosti na termín jejich odjezdu postupně kontaktovat. Děkujeme za pochopení.

Itálie

Lyžařská střediska v Itálii budou do 14. 2. 2021 uzavřena.

V případě zájezdů v rámci našeho programu SKI PARTNER je zrušení zájezdu bez stornopoplatků možné nejdříve 4 a nejpozději 2 dny před prvním dnem pobytu.

Francie

Francouzská lyžařská střediska mohou být otevřená (hostům je umožněno se ve střediscích ubytovat), lanovky jsou však až na výjimky mimo provoz. Přepravní zařízení, která zůstávají v provozu, mohou být využívána pouze profesionálními sportovci a dětmi, jež jsou členy sdružení přidruženého k Francouzské lyžařské federaci. Restaurace a bary jsou nadále uzavřeny, v platnosti zůstává také zákaz nočního vycházení od 18 do 6 hodin.

V případě příznivé sanitární situace budou lanovky uvedeny d provozu během února (přesné datum zatím není známé).

 

Česká republika

Na základě rozhodnutí vlády České republiky je od 27. 12. 2020 zakázán provoz lyžařských vleků. Opatření platí zatím do 22. 1. 2021.
 
Všechny klienty, kteří mají zakoupen lyžařský zájezd do ČR v období do 22. 1. 2021, budeme v návaznosti na termín jejich odjezdu postupně kontaktovat. Děkujeme za pochopení.
 

Slovensko

Ubytovací zařízení na Slovensku budou do 7. 2. 2021 uzavřena.

Všechny klienty, kteří mají zakoupen zájezd na Slovensko v období do 7. 2. 2021, budeme v návaznosti na termín jejich odjezdu postupně kontaktovat. Děkujeme za pochopení.​

 

Slovinsko

Ubytovací zařízení ve Slovinsku zůstávají do odvolání uzavřené (výjimku mají pouze profesionální lyžařské týmy a sportovci). Přestože všechny lanovky i vleky skiareálu Krvavec jsou v provozu, lyžařská střediska mohou být otevřená pouze za určitých podmínek (všichni návštěvníci musí mít potvrzení o negativním výsledku testu na COVID-19 provedeném ve Slovinsku a ne starším než 24 h).
 

Bulharsko

Lyžařské areály i ubytovací zařízení v Bulharsku jsou otevřeny. Od 11. 1. 2021 mohou čeští občané do Bulharska cestovat bez nutnosti testování nebo karantény na cestě tam i zpět.
 

Andorra

Lyžařská střediska jsou do 30. 1. 2021 otevřena jen pro rezidenty Andorry a Španělska. V provozu je zatím pouze část dopravních zařízení.
 
V případě potřeby kontaktujte naše call centrum BILLA travel.
 
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace