Vytvořit
poptávku

Call Centrum800 220 800

 
 
ico
 

Přeprava živých zvířat

Nechcete se se svým mazlíčkem rozloučit ani během dovolené? Vzít s sebou domácí zvířátko na leteckou dovolenou je možné, ovšem mějte na paměti, že pro zvíře i v kabinovém prostoru (natož v zavazadlovém) je let značně stresující záležitostí.

Zájem o přepravu a ubytování domácího zvířete je vždy nutno při rezervaci dovolené nahlásit cestovní kanceláři, která u letecké společnosti a u ubytovatele ověří, zda je možné tomuto požadavku vyhovět.

 

Podmínky letecké přepravy živých zvířat u společnosti Smart Wings:

a) Živá zvířata lze přepravovat pouze s předchozím souhlasem dopravce, za podmínek jím stanovených, na vlastní odpovědnost cestujícího, který je přepravuje a to do destinací, kam je to platnými předpisy a dopravcem povoleno. K přepravě jsou přijímány pouze psi a kočky ve vyhovujících schránách a za předpokladu, že mají platné zdravotní a očkovací průkazy, vstupní povolení a další dokumenty potřebné pro vstup zvířete do země místa určení. Přeprava ostatních zvířat je řešena individuálně s dopravcem. Přeprava plazů a hlodavců není z bezpečnostních důvodů povolena.

b) V kabině pro cestující mohou být přepravováni maximálně 2 zvířata za předpokladu, že váha zvířete včetně schrány nepřesáhne 5 kg a rozměry schrány budou max. 55x35x35cm. Schrána musí mít nepropustné dno, musí být umístěna pod sedadlem cestujícího a zvíře ji nesmí během letu opustit. V ostatních případech jsou zvířata přepravována pouze v zavazadlovém prostoru jako zapsaná zavazadla (pokud to technické parametry letadla dovolují).

c) Přeprava živých zvířat je zpoplatněna dle platného ceníku dopravce. Zdarma, bez schrány a v kabině pro cestující lze přepravovat asistenčního psa, doprovází-li nevidomou, hluchou či jinak postiženou osobu, a služebního psa. Tito psi musí být opatřeni postroji, vodítkem, potvrzením o výcviku a požadovanou dokumentací, dále je doporučen náhubek pro psa pro použití v případě nutnosti.

d) Dopravce je zodpovědný za přepravu zvířat podle podmínek Úmluvy týkající se přepravy zavazadel a nákladu. Odpovědnost dopravce za jakékoliv poranění, ztrátu, onemocnění nebo úmrtí zvířete, nepřesahuje zodpovědnost stanovenou v předchozí větě, pokud tato škoda nebyla způsobena pochybením dopravce.

 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace