Vytvořit
poptávku

Call Centrum800 220 800

 
 
ico
 

Skiareály v Itálii

Jižní Tyrolsko je jedním z nejsevernějších regionů Itálie a spojuje alpskou přírodu se středomořským způsobem života. Je také rájem zimních sportů. Nachází se zde 80 třítisícovek, a 90 % území leží nad tisícimetrovou hranicí, díky čemuž se této oblasti přezdívá „země uprostřed hor“.

Díky hradbě alpského hřebene je zdejší klima výrazně slunečné, podle místního sloganu se tu slunce směje až 300 dnů v roce. Také kvůli tomu již v 80. letech vsadila jihotyrolská střediska na technický sníh a v současné době jsou jím pojištěny více než tři čtvrtiny ploch všech sjezdovek.

Jedna z největších lyžařských oblastí na světě – Dolomity Superski – nabízí 12 lyžařských středisek, 1.220 kilometrů sjezdovek a 450 lanovek a vleků. Zimní Alpy v Jižním Tyrolsku však nabízejí i řadu menších středisek s unikátními podmínkami pro nadšené lyžaře, snowboardisty, skialpinisty nebo pro rodiny s dětmi.

Právě takové je lyžařské středisko Schnalstal / Val Senales, nacházející se ve stejnojmenném údolí jižního úbočí Ötztalských Alp. Lyžaři si zde velice považují široké sjezdovky na ledovci Grawand, z nichž některé jsou až ve výšce 3.200 m. Kromě sjezdovek je zde také 3,3 km dlouhá sáňkařská dráha, horská chata Bella Vista neboli Krásná vyhlídka s venkovní vířivkou a spacím iglú nebo ledovcová jeskyně. Na běžkaře tu čekají různě vysoko položené tratě a záruka sněhu až do konce května.

Ideální podmínky pro každého zimního sportovce se nachází v Gardenském údolí / Cortina d'Ampezzo s jeho hlavními centry Wolkenstein, St. Christina a St. Ulrich uprostřed půvabného panoramatu Dolomit. Široké sjezdovky potěší především milovníky carvingu a začátečníky.

Val Gardena je také napojena na unikátní kruhový řetězec Sella Ronda, který Vás za jeden den provede ještě dalšími třemi středisky (Alta Badia, Arabba - Marmolada a Val di Fassa e Carezza). Val Gardena nabízí celkem 175 km sjezdovek všech stupňů obtížnosti, 80 lanovek a vleků a pro běžkaře 100 km upravených tras.
 
Dolomity Superski
Hotel Stern
Sigmunder Hof

Mühlgarten
Cortina d'Ampezzo
Grand Hotel Misurina
Schnalstal
Blue Hotel Senales
Sella Ronda
Val Gardena
Luna Mondschein
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace