Vytvořit
poptávku

Call Centrum800 220 800

 
 
ico
 

Skiareály ve Slovinsku

Slovinsko není příliš známé jako destinace pro milovníky lyžování, což je škoda, protože lyžařská střediska v nejvýchodnější části alpského masivu – Julských Alpách - nabízejí mnoho skvělých možností pro zimní radovánky.

Pro lyžování ve Slovinsku hovoří i ceny, které jsou zde nižší než v tradičních lyžařských velmocích.
Jedním z nejhezčích i nejlépe vybavených skiareálů ve Slovinsku je Vogel nad jezerem Bohinj. Disponuje sjezdovkami různých náročností o celkové délce 36 km. Díky relativně malé známosti navíc nejsou zdejší sjezdovky nijak přelidněné, a tak si může každý užívat volnost jak na prostorných svazích, tak i na lanovkách. Další dominantou oblasti je 40 km běžeckých tratí v okolí, které jsou známé také jako dějiště Světového poháru v biatlonu.

Dalším výborným slovinským lyžařským střediskem je Kranjska Gora. Lyžařské lanovky a svahy se táhnou z Kranjske Gory do Planice a jsou propojené několika vleky a sedačkovými lanovkami. Sjezdovky jsou různě obtížné, přičemž Kranjska Gora se doporučuje především pro začátečníky a Planica pro pokročilejší lyžaře. Právě Planica hostí každoročně skokanské závody světové elity a sjezdovky Vitranc I a II jsou každoročně dějištěm Světového poháru mužů v obřím i klasickém slalomu. Také nabídka apres ski je v tomto středisku velmi široká - od aquaparku přes nespočet restaurací, barů a diskoték až po kasino či možnost lezení po zamrzlých vodopádech s průvodcem.

Skiareál Maribor-Pohorje se nachází v pohoří Pohorje ve výšce 325 - 1327 m n. m., nedaleko druhého největšího města Slovinska Mariboru. Pro lyžaře a snowboardisty je zde k dispozici 42 km sjezdových tratí různých obtížností, a 22 lanovek a vleků. 10 km sjezdovek je uzpůsobených také pro noční lyžování. V areálu se nachází školy lyžování, půjčovny lyží, ale také nespočet občerstvovacích zařízení.
 
Vogel
Jezero
Bohinj Park ECO
Kranjska Gora
Lek
Krvavec
Astoria
Maribor - Pohorje
Arena
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace